Miniprzewodnik po Ustroniu Morskim

Miniprzewodnik po Ustroniu Morskim

Czy na temat Ustronia Morskiego powstały jakieś przewodniki? Być może tak. Jednak trzeba byłoby się dobrze zagłębić, aby je znaleźć. I to wcale nie świadczy źle o mieście. Wręcz przeciwnie – miasto i jego baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) oraz turystyczna są tak transparentne, że nie mamy prawa się tu zgubić a wszelkie atrakcje to odległość maksymalnie kilometra. Pora więc opuścić nasze cieplutkie noclegi w Ustroniu Morskim, założyć wygodne buty i ruszyć w miasto aby pozwiedzać.

Oczywiście, trzeba przywitać się z morzem więc raz dwa idziemy na plażę. Jeżeli planujemy zostać tu cały dzień to należy wybrać się tu wcześniej, gdyż w południe i godziny "szczytu" może tu być delikatnie mówiąc tłoczno. Jednak środek lata nie sprzyja całodziennemu prażeniu się na plaży. Wystarcza w zupełności 2-3 godziny. Warto zwrócić uwagę na pewien istotny fakt – w Ustroniu Morskim znajduje się dużo gospodarstw agroturystycznych. Mamy więc okazję wypocząć w normalnych, niczym nie skrępowanych warunkach na łonie natury. Fenomenem gospodarstw tu jest to, że musimy radzić sobie sami, czyli zorganizować sobie jedzenie, pościel itp. Po prostu mieszkamy na wsi i nikt się nami nie zajmuje i to jest właśnie największa atrakcja zwłaszcza dla osób chcących uciec od miejskiego zgiełku i "luksusu". Jak mówi młodzież największy "fejm" gospodarstwa agroturystyczne wywołują wśród turystów zza granicy, którzy nie mogą się nachwalić organizacji i naturalności tutejszych gospodarstw. Dla nich to wszystko jest zorganizowane, a nawet wręcz reżyserowane. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że to jest po prostu polska rzeczywistość.

Jeżeli już upoimy się wiejskimi widokami i klimatem to możemy przejść się zobaczyć latarnię morską. Nie jest to jedna z największych polskich latarni, jednak wara uwagi oraz odwiedzenia z racji swojej historii i niegdyś dużego, dziś odrobinę mniejszego znaczenia dla gospodarki portu. Jeżeli jednak chcemy bardziej miejskiego klimatu to Ustronie Morskie mają kino 7D. Ciężko taki obiekt spotkać nawet w dużym mieście, a co dopiero w miasteczku mającym 2 tysiące mieszkańców? Dość duży fenomen, ale nie można powiedzieć – doskonale się utrzymuje. Rynek i deptak to oczywisty trak, którym przemierzamy drogę od jednej atrakcji do drugiej, a jednocześnie sam w sobie jest miejscem, które po prostu urzeka.


3 thoughts on “Miniprzewodnik po Ustroniu Morskim

  1. W Ustroniu jest tyle morskich atrakcji, że szkoda tracić czas na kino 😉 Chyba że ktoś wykupuje tam noclegi na dwa tygodnie to ma czas zwiedzać wszystko po kolei :)

  2. Miss dziewczyny wrzuciły ciekawy pomysł na wakacyjny nocleg, mam nadzieję dziewczyny, że się spotkamy w Ustroniu, bo bardzo chciałbym was poznać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>