Morze dobre nie tylko w lecie: Trójmiasto

Morze dobre nie tylko w lecie: Trójmiasto

Wyjazdy nad morze kojarzą się głównie z urlopem w lipcu lub w sierpniu. Rzadko kiedy myślimy o tym, aby pojechać nad morze w inną porę roku niż lato. My dzisiaj chcemy zaprosić Was do Trójmiasta – nie po to, aby się opalać, bowiem pokażemy Wam, ile ciekawych rzeczy możemy robić nad morzem w zimie. Na pewno spodoba Wam się pomysł odwiedzenia piaszczystych plaż zimą. Zatem ubierzcie się ciepło i pojedźcie z nami do Trójmiasta.

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ TRÓJMIASTO AKURAT ZIMĄ? Odpowiedzi jest co najmniej kilka. Po pierwsze, jeżeli mieszkamy w dalekiej odległości od morza, będzie to świetna okazja do uzupełnienia niedoborów jodu. W zimie jest on naszemu organizmowi bardzo potrzebny, a tylko nad morzem jego stężenie jest na tyle duże, aby nasz organizm poczuł się dobrze. Po drugie, Trójmiasto skrywa przed nami niesamowitą historię i wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Atutem podróżowania w zimie jest to, że po mieście nie przechadzają się takie tłumy ludzi jak w lecie. Trzecim argumentem niech będą atrakcyjne ceny. Zima nie jest popularnym okresem do pobytów nad morzem, dlatego hotelarze prześcigają się w wymyślaniu atrakcyjnych ofert dla turystów. Dlatego też w zimie możemy znaleźć bardzo niskie ceny za noclegi. Trójmiasto ma w dodatku bardzo bogatą bazę noclegową [➔www.meteor-turystyka.pl/noclegi,trojmiasto,58.html], dlatego na pewno znajdziemy miejsce dopasowane do naszych potrzeb.

CO ZOBACZYĆ W TRÓJMIEŚCIE ZIMĄ? Dokładnie to, co w zobaczylibyśmy w lecie. Warto w pierwszej kolejności wybrać się na plażę – w zimie wygląda ona interesująco. Obowiązkowym punktem wycieczki jest też oczywiście Rynek w Gdańsku. Będąc w największym mieście aglomeracji, nie możemy ominąć oczywiście stoczni gdańskiej oraz dwóch niezwykłych katedr: Mariackiej i Oliwskiej. Będąc w Gdyni, warto wybrać się do portu [➔https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_morski_Gdynia]. Możemy tutaj zobaczyć, jak wyglądają różnego rodzaju statki – zarówno te większe, jak i mniejsze. Wizyta w Sopocie nie może odbyć się bez wizyty na molo. Pamiętajmy też o obowiązkowym spacerze Monciakiem – najbardziej znaną ulicą Sopotu z charakterystycznym Krzywym Domkiem.

Jak widać, spędzenie urlopu w zimie nad morzem wcale nie jest pomysłem niemożliwym do zrealizowania. Wręcz przeciwnie – pobyt nad morzem, kiedy za oknem panują ujemne temperatury, będzie dla nas przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>