Na problemy zdrowotne Wysowa-Zdrój

Na problemy zdrowotne Wysowa-Zdrój

Nie ulega wątpliwości, że jesień nie jest porą sprzyjającą wyjazdom czy zwiedzaniu naszego kraju. Większość z nas marzy o tym, aby po powrocie z pracy czy z uczelni zanurzyć się głęboki fotel z kubkiem parującej herbaty w jednej dłoni, z dobrą książką w drugiej i tak już zostać do końca świata. Niestety rzeczywistość nie bywa tak różowa i nadal musimy chodzić do pracy, do szkoły i na zajęcia. Każdego dnia jesteśmy też narażeni na działanie wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów, które atakują nas na ulicy, w domu i w pracy. Nasze zdrowie w okresie jesienno-zimowym jest wystawione na ciężką próbę. Jak zatem zapobiec chorobom i obniżonemu nastrojowi?

Jest na to sposób. Wystarczy pojechać do najbliższego sanatorium i spędzić miły oraz relaksujący weekend z daleka od zgiełku cywilizacji i codziennych obowiązków, które tak bardzo czasami przytłaczają. Świetnie rozwinięta baza noclegowa w takich miejscowościach z pewnością działa na korzyść takiego wyjazdu. Gdzie zatem warto pojechać, aby odpędzić zły nastrój i zakazać depresji wstępu do naszego organizmu? Świetnym wyborem jest malowniczo położona Wysowa-Zdrój, niewielka wioska w województwie małopolskim w powiecie gorlickim, z trzech stron otoczona pięknymi górami Beskidu Niskiego.

To właśnie tutaj przybywają kuracjusze, żeby podratować zdrowie i obniżony nastrój. Zważywszy na to, że ta niewielka miejscowość, która na stałe liczy zaledwie siedmiuset mieszkańców, w sezonie przyjmuje ich nawet kilkanaście tysięcy, z pewnością o czymś świadczy. Wysowa-Zdrój oferuje noclegi w zasadzie dla osób o każdej zawartości portfela. Swoją odskocznię od cywilizacji można tutaj znaleźć zarówno w kwaterach prywatnych, gospodarstwach agroturystycznych, jak i bardzo ciekawie urządzonych i całkiem nowoczesnych ośrodkach sanatoryjnych i wypoczynkowych. Lokalna woda mineralna podobno działa cuda w leczeniu schorzeń układu trawiennego, nerwowego, oddechowego i krążeniowego. Z pewnością warto się o tym przekonać na własnej skórze.
Miłośnikom miejscowości o charakterze uzdrowiskowym przypominamy nasz wpis dotyczący Piwnicznej- Zdrój.

Wysowa-Zdrój to bardzo piękna, choć niepozorna miejscowość. O każdej porze roku jest tutaj  klimatycznie i nastrojowo. Wystarczy spakować plecak i jechać na kurację, która leczy z depresji i złego samopoczucia. Tysiące turystów, którzy przyjeżdżają tutaj każdego roku, nie mogą się przecież mylić w tej kwestii.


One thought on “Na problemy zdrowotne Wysowa-Zdrój

  1. Iwona i Ula – dzięki wielkie za takie ciekawe wpisy i dzięki za stronkę z noclegami, skorzystałam nie akurat w przypadku Wysowej-Zdroju, ale przy mojej innej podróży :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>