Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia w Zielonej Górze

Zielona Góra na całym świecie słynie z winiarni jak i też z imprezy zwanej Winobraniem. Dlatego też nie można zapomnieć o jednym z ciekawszych miejsc tego miasta, czyli Palmiarni Zielonogórskiej (pomocny link – https://pl.wikipedia.org/wiki/Palmiarnia_Zielonog%C3%B3rska). Jest to niezwykle urokliwe miejsce, na które powinno poświęcić się cały dzień. Jest położona na tak zwanym Wzgórzu Winnym, który w swoim sąsiedztwie cieszy się przepięknym parkiem, bogatym w najróżniejsze winorośle.

Ogród jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego regionu. W placówce można spędzić chwilę czasu w domu winiarza, jak i też podziwiać przepiękne gatunki roślin, których jest ponad 200 gatunków. Najciekawszą z nich jest palma daktylowa, która przyciąga nie tylko polskich turystów, ale również ludzi z całego świata. Całość obiektu jest w pewien sposób podzielona. Można zwiedzać oszklony pawilon, gdzie znajdują się egzotyczne gatunki, jak i też dom czy akwarium. W samym wodnym dziale można poznać i podziwiać najróżniejsze żółwie jak i ryby. Jest to świetny sposób na wypoczynek, z możliwością nauki o faunie i florze regionu.

Chcąc poznać wszystkie uroki Zielonej Góry, powinno się w mieście spędzić kilka dni. W jeden dzień zobaczy się tylko kawałek, po którym czuje się bardzo duży niedosyt. W tym celu warto jest zapoznać się z bazą noclegową, jaką oferuje. Jest ona bardzo rozbudowana i swoimi standardami potrafi zaskoczyć, jak i też zaspokoić wymagania gości. Wybierając się do miasta trzeba pamiętać o tym, że nie ma tu tylko Palmiarni, ale są również przepiękne winnice, które powinno się zobaczyć przebywając w tym urokliwym zakątku.

Każda osoba, która choć raz zatrzymała się w Zielonej Górze wraca tu w każdej możliwej chwili, żeby przeżyć jeszcze raz tę wycieczkę. Wybierając odpowiedni nocleg (pomocny link – ) dla siebie czy też dla rodziny, trzeba pamiętać o tym, że obojętnie, w którym obszarze miasteczka znajdzie się pokój, jest to miejsce dobre, ponieważ Zielona Góra posiada doskonale rozwiniętą komunikację miejską i podmiejską, którą można dostać się wszędzie tam, gdzie chcemy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>