Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Brenna

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Brenna

Brenna to bardzo popularna miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Śląskim. Działa tu doskonale zorganizowana infrastruktura turystyczna, na którą składa się między innymi bardzo rozwinięta baza noclegowa, zaplecze gastronomiczne oraz doskonale wyznaczone szlaki piesze, konne i rowerowe. Ponadto w miejscowym amfiteatrze przez cały rok odbywają się liczne imprezy promujące lokalną kulturę.

Przyjeżdżając na wypoczynek do Brennej, warto jeden dzień poświęcić na zwiedzanie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Powstał on stosunkowo niedawno, bo w końcówce ubiegłego stulecia. W jego skład wchodzi głównie obszar leżący w południowej części Śląska, a powierzchnia parku wraz z otaczającą go otuliną to ponad sześćdziesiąt tysięcy hektarów. Spacerując szlakami turystycznymi wytyczonymi na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, można podziwiać z bliska wyjątkową faunę i florę tego regionu. Na szczególną uwagę zasługują bogate drzewostany. Na terenie parku funkcjonuje osiem rezerwatów, znajdujących się pod ścisłą ochroną, gdzie życie zarówno roślin, jak i zwierząt płynie naturalnym rytmem bez jakiegokolwiek udziału człowieka. Niegdyś na terenie Beskidu Śląskiego dominowały grądy, lecz w wyniku eksploatacji lasów gatunek ten uległ niemal całkowitemu wymarciu. Obecnie na tych terenach można zaobserwować głównie jodły oraz świerki, które jednak często ulegają licznym chorobom powodowanym przez szkodniki, co znacznie utrudnia utrzymanie drzewostanu w dobrej kondycji.

Na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego raczej ciężko jest spotkać duże drapieżniki: związane jest to głównie z bliskim sąsiedztwem ośrodków miejskich. Przy odrobinie cierpliwości można za to dostrzec wśród drzew i krzewów rzadkie gatunki ptaków, do których zaliczają się między innymi drozdy, świergotki czy głuszce.

Wybierając się na urlop do Brennej, koniecznie trzeba pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji obiektu noclegowego [np. tu: ]. Ze względu na stale rosnącą popularność miejscowości zarówno wśród krajowych, jak i zagranicznych turystów, w szczycie sezonu turystycznego brakuje wolnych kwater: dotyczy to zarówno lipca i sierpnia, jak i czasu zimowych ferii szkolnych. W dobie powszechnego internetu bez trudu z zacisza domowego można porównać kilkadziesiąt ofert obiektów noclegowych, znajdujących się na terenie gminy Brenna. Aby je znaleźć wystarczy w pole wyszukiwarki internetowej wpisać zapytanie ‚noclegi Brenna’.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>